Neony reklamowe

Proponujemy Państwu bardzo oryginalne wyróżnienie się na tle konkurencji i wykonanie reklamy neonowej. Lampa neonowa została wynaleziona w 1910 roku. Określając skrótowo - jest to bańka szklana wypełniona gazem szlachetnym, który świeci, gdy następuje wyładowanie jarzeniowe. Kolor świecenia zależy od gazu używanego wewnątrz bańki, koloru szkła i luminoforowi.

Reklama neonowa była w Polsce bardzo popularna w latach 60 i 70 XX wieku. Później została wyparta wraz z rozwojem innych form reklamowych i zastąpiona kasetonami, literami przestrzennymi i wieloma innymi rodzajami przedstawiania oferty handlowej firm i instytucji.

Szkło może być barwione w masie lub mieć pomalowaną powierzchnię. Może przybierać różne, fantazyjne kształty, co daje duże pole do popisu dla projektantów, bo można uzyskać bardzo ciekawe efekty łącząc kształt rurek szklanych i kolory ich oświetlenia.Imagebiuro@reklamika.plImage

Kolory neonów

Poprzez łączenie różnego rodzaju gazów, luminoforów i kolorów rurek szklanych można uzyskać wiele kolorów neonów. Najprostszym z nich jest rurka szklana wypełniona neonem i świecąca na pomarańczowoczerwony kolor. Po wyłączeniu jest przezroczysta. Innym rodzajem jest transparentna rurka wewnątrz pokryta luminoforem. Wypełniając ją różnymi mieszankami gazów uzyskuje się dużą paletę barw, bardzo intensywnych aż po pastelowe.

Obecnie neony są rzadko wykorzystywane do tworzenia reklam zewnętrznych, ale chęć pozytywnego wyróżnienia się na tle innych, skłania niektóre firmy do sięgania po ten sposób. Nie wiadomo, czy chodzi o sentyment, czy neony same w sobie posiadają moc przyciągania, ale wśród ludzi zauważalna jest tęsknota za nimi.