Grawerowanie

Grawerstwo to bardzo stara technika utrwalania konturów, liter polegająca na żłobieniu w powierzchni kamienia, metali, drewna, skały bądź kamieni szlachetnych. Służyła głównie do zdobienia. Od najdawniejszych czasów aż do obecnych, wgłębienia wykonywano ręcznie za pomocą rylców. Taka metoda wykonywania żłobień była bardzo czasochłonna i wymagała ogromnej precyzji, wyczucia estetyki i talentu rzemieślnika. Właściwie niemożliwe było uzyskanie powtarzalności, bo czynnik ludzki uniemożliwia wykonanie nawet dwóch identycznych przedmiotów. Nasza firma nie musi martwić się takimi rzeczami jak czasochłonność i brak powtarzalności. Posiadamy maszyny, które eliminują czynnik ludzki i są w stanie idealnie odwzorować krótkie i długie serie wyrobów. Czas grawerowania jest bardzo krótki, a efekty dające pełną satysfakcję.

Grawer nadaje rzeczom niepowtarzalny wygląd. Zaczynając od zwykłej, prostej linii wyżłobionej w dowolnym materiale, a kończąc na logo firm, ozdobnych grawerach, taki sposób ozdabiania powierzchni jest niewątpliwie efektowny, nadający przedmiotowi styl i klasę. Grawerować można wszystko - breloczki, statuetki, płaskie powierzchnie z plexi i innych materiałów, fragmenty obudów różnych przedmiotów i wiele innych rzeczy. Można powiedzieć, że można grawerować prawie wszystko na prawie wszystkim. Ukazujemy naszym klientom szerokie zastosowanie w reklamie i wykorzystywanie do tworzenia niepowtarzalnych produktów.Image


biuro@reklamika.pl

Grawerowanie laserem - Białystok

Grawerowanie jest bardzo dobrą metodą personalizowania rzeczy. Zajmujemy się tym wykonując rytowanie za pomocą lasera, którym wykonujemy żłobienia w materiałach takich jak:

  • plastik
  • aluminium
  • drewno
  • plexi
  • PCV
  • skóra i tekstylia
  • sklejka

Dzięki nowoczesnej technologii wykonywania tego typu rzeczy, uzyskujemy doskonałą jakość graweru o gładkich i dokładnych krawędziach.

Grawerowanie gadżetów reklamowych

Proces rytowania laserem sterowany jest komputerowo. Nie przygotowuje się żadnych form i matrycy, jedynie co jest potrzebne, to plik cyfrowy z zapisem grafiki. Dzięki temu mamy możliwość wpływu na proces w każdym jego momencie - możliwość zmiany wielkości czy zmiany różnych elementów na każdym kolejnym egzemplarzu. Urządzenia laserowe mają możliwość łatwego ustawiania bez względu na to, czy chodzi o wykonanie jednego egzemplarza, czy większej serii. Dzięki temu, w odróżnieniu do innych technik i urządzeń tnących, grawerowanie laserowe jest metodą ekonomiczną bez względu na ilość wykonywanych kopii. Sam proces wycinania jest szybki, a jednocześnie czysty, bo uzyskuje się idealne, ostre krawędzie bez dotyku i stosowania narzędzi. Urządzenia drukujące laserowo posiadajś duży obszar roboczy.

Wokół nas jest bardzo wiele przedmiotów grawerowanych. W taki sposób powstają na podłożu akrylowym reklamy podświetlane, tablice reklamowe, zabawki. Powszechne są kalendarze z grawerowanymi okładkami. Jednym z mniej efektownych zastosowań, ale niezbędnych, jest grawerowanie numerów serii produktów w branży samochodowej, elektronicznej, medycznej i wielu innych.