Drukarnia wielkoformatowa

Naszym klientom - firmom, instytucjom i osobom prywatnym, oferujemy usługę druku wielkoformatowego, mającego bardzo szerokie zastosowanie w reklamie wewnętrznej i zewnętrznej. Druk wielkoformatowy oznacza, że powierzchnia jest jednolita, nie występują na niej żadne łączenia.

W zakresie tego typu usług, przykładowo m.in. znajdują się materiały reklamowe:

  • reklamy na samochodach
  • tablice podświetlane
  • siatki mesh, frontlight, blockout
  • plandeki samochodów dostawczych i ciężarowych
  • reklamy na tzw. mobilach
  • bannery
  • billboardy
  • plakaty
  • nadruki na tekstyliach


Image

Każdy klient ma możliwość wybrania metody druku i podłoża odpowiadającego trwałością czasowi, w którym dana reklama ma być eksponowana i ze względu na to, czy będzie umieszczona w pomieszczeniach, czy na zewnątrz. Bardzo nam miło, że możemy zaproponować naszym klientom nie tylko z Białegostoku, ale również całego kraju, możliwość barwnego wyróżnienia swojej firmy w przestrzeni publicznej, dzięki czemu mają możliwość przyciągnięcia uwagi swoich potencjalnych klientów.

Pracujemy na nowoczesnych, ekosolwentowych drukarkach ploterowych o długości 1.8m oraz 3.2m. Plotery drukujące posiadają po dwie głowice Epson DX7, które pozwalają nam na szybki i wysokiej jakości wydruk.


biuro@reklamika.pl


Image

Druk wielkoformatowy

Druk wielkoformatowy wykonywany jest techniką solwentową, lateksową, UV lub termotransferową. W zależności od ilości czasu ekspozycji reklamy, druk wykonuje się na różnego rodzaju podłożach. Billboardy długookresowe wykonywane są na folii, a krótkookresowe na papierze billboardowym BBS, który posiada specjalny, niebieski filtr uniemożliwiający prześwitywanie naklejonych wcześniej reklam.

Metoda druku solwentowego wykonywana jest na ploterze atramentowym, gdzie pigmenty wodne zastępuje się barwnikami na bazie rozpuszczalników (stąd nazwa, ponieważ solwent oznacza rozpuszczalnik) i stosuje się do wszelkich wydruków reklamowych, których termin trwałości wynosi do kilku lat. Druk solwentowy wykonuje się na wszelkich podłożach PVC.Barwniki solwentowe są odporne na promieniowanie słoneczne i wiele innych czynników atmosferycznych.

Od druku wykorzystującego barwniki wodne odróżnia go nieco mniejsza rozdzielczość, ale mając na uwadze przeznaczenie, czyli druki wielkoformatowe, na bardzo dużych powierzchniach, nie ma to najmniejszego znaczenia. Ten rodzaj druku to bardzo tania opcja wykonania dużej reklamy jednak ze względu na zapach, może być stosowany wyłącznie do reklam eksponowanych na otwartej przestrzeni.