Druk Cyfrowy

Współczesne techniki druku dają ogromne możliwości, dzięki którym można zrealizować bardzo małe nakłady druku przy niskich kosztach produkcji. Zawdzięczamy to drukowi cyfrowemu, gdzie grafika przeznaczona do druku jest dostarczana bezpośrednio na urządzenie drukujące. Daje to bardzo duże możliwości nanoszenia poprawek w ciągu procesu i personalizację produktu. Każda odbitka może różnić się od poprzedniej. Dodatkowo czas druku jest bardzo krótki, bo nie są potrzebne żadne prace przygotowawcze jak to jest w przypadku druku offsetowego. Nie ma żadnej formy drukowej, bo jest nią sam zapis cyfrowy w pliku.

Korzystamy z tego nowoczesnego i bogatego zasobu usług cyfrowych w obsłudze poligraficznej firm i instytucji, tworząc w Białymstoku wszelkiego rodzaju druki, grafiki, reklamy, grawery i frezy najwyższej jakości o doskonałym stopniu odwzorowania i powtarzalności.

Drukujemy:

  • Wizytówki
  • Ulotki reklamowe
  • Plakaty
  • Kalendarze
  • Etykiety
Image


biuro@reklamika.pl

Image

Techniki druku cyfrowego

Techniki druku cyfrowego na maszynach wielkoformatowych dzielą się m.in na:

- solwentowe - drukowanie barwnikami rozpuszczonymi w cykloheksanolu, które są odporne na działanie czynników atmosferycznych, dzięki czemu mogą być przez bardzo długi czas wystawione na zewnątrz bez szkody na jakości;
ze względu na toksyczność rozpuszczalnika, technika ta jest bardzo dokuczliwa dla środowiska naturalnego i ludzkiego zdrowia, - lateksowe - drukowanie bez użycia rozpuszczalników, które pogarszają jakość wydruku, dzięki czemu technika lateksowa jest przyjazna dla środowiska; natychmiast uzyskuje się bardzo ostre wydruki, gotowe do użycia na potrzeby np. biura.
- midsolwentowe - stosuje się farby z obniżoną ilością rozpuszczalników, znacznie mniejszą niż w przypadku solwentu,
- ekosolwentowe - używane do druku farby, jak wskazuje nazwa, są nieszkodliwe dla środowiska, również nie wydzielają przykrych zapachów jak to jest w przypadku druku solwentowego i midsolwentowego; charakteryzuje się mniejszą odpornością na czynniki atmosferyczne i mechaniczne (do 2 lat), ale można wydłużyć trwałość laminując;
- pigmentowe - odznacza się dużą trwałością na UV i wodę, ale ze względu na duże krople atramentu używanego do druku, nie można uzyskać dużych rozdzielczości;
- barwnikowe - nietrwałe techniki druku, nieodporne na czynniki atmosferyczne i szybko blaknące, więc wymagające laminowania; UV - tusze używane do drukowania utwardzane są promieniami UV, przez co uzyskuje się wysoką trwałość koloru, jednocześnie taki druk posiada słabą trwałość mechaniczną; wykazuje podobną szkodliwość jak midsolwent, dlatego nie jest polecany do pomieszczeń, jedynie w otwartej przestrzeni.

Druk cyfrowy najwyższej jakości

Każda z tych technik druku wykorzystywana jest w zależności od potrzeb. Inaczej będą drukowane bilboardy, plakaty, banery, które muszą wykazywać się dużą trwałością na światło słoneczne i wilgoć, a inaczej broszury reklamowe, wizytówki, materiały konferencyjne i biurowe itp., które nie wymagają takiej trwałości i wykorzystywane są do innych celów, przede wszystkim nie są eksponowane na warunki atmosferyczne.

Druk cyfrowy daje współcześnie duże możliwości, mniejsze koszty produkcji i szybkość przy podobnej jakości jaka jest przy druku offsetowym. Każdy może wyprodukować sobie profesjonalne, bardzo dobrej jakości materiały bez względu na miejsce przebywania, bo drukarnia w Białymstoku może zrealizować zlecenie klienta przebywającego na terenie całego kraju.

Image