Drukarnia cyfrowa

Drukarnia cyfrowa jest zbiorem różnego rodzaju drukarek - od najprostszych, laserowych modeli aż po zaawansowane maszyny offsetowe. W naszej firmie wykorzystywane są do tego profesjonalne urządzenia firmy XEROX.

Technika druku cyfrowego polegająca na drukowaniu bezpośrednio z pliku, bez konieczności tworzenia form, naświetlania i wszelkich prac, które wykonuje się przy druku offsetowym, jest sposobem na opłacalność bardzo małych nakładów, zaczynających się już od jednej sztuki. Taki sposób drukowania, gdzie obraz tworzy się bezpośrednio na bębnach maszyny cyfrowej, daje bardzo dużą elastyczność i personalizację, czyli pozwala dokonywać zmiany na każdym etapie prac, dopasowując produkt idealnie do wymagań klienta.

Drukujemy:

  • Wizytówki
  • Ulotki reklamowe
  • Plakaty
  • Kalendarze
  • Etykiety
Image


biuro@reklamika.pl

Image

Zalety drukarni cyfrowych

Przy tego typu realizacjach odpadają wszelkie opłaty startowe, które musiałyby być przeznaczone na prace przygotowawcze. Drukarnia cyfrowa potrzebuje tylko pliku z elementami do drukowania, które można bezpośrednio przenosić z pliku na materiał do drukowania. Ten bardzo efektywny sposób druku pozwala na uzyskanie szybkich efektów produkcji przy minimalnych kosztach, w dodatku można zrobić to zdalnie np. w Białymstoku.

Drukarnie cyfrowe są najlepszym rozwiązaniem dla wszystkich tych, którzy potrzebują produktów w niskich nakładach. W druku offsetowym wykonywanie małej ilości sztuk nie jest w ogóle opłacalne, bo same prace przygotowawcze wymagają pewnych nakładów finansowych. Drukarnia cyfrowa bez problemu zrealizuje zlecenie wydrukowania jednej broszury, spersonalizowanych zaproszeń, małej ilości wizytówek, czy materiałów do prezentacji. W każdej chwili można podjąć decyzję o dodrukowaniu potrzebnej ilości egzemplarzy i nie wymaga to żadnych działań wstępnych, jedynym warunkiem jest posiadanie pliku z daną grafiką.

Dlaczego warto wybrać druk cyfrowy?

Dużą zaletą drukarni cyfrowej jest realizacja zleceń od ręki - korzystna nie tylko dla klienta, ale również dla pracowników, ponieważ mogą wykonywać jednocześnie wiele projektów. Dodatkową zaletą z punktu widzenia obsługi jest szybka wymiana tonerów jeśli zachodzi potrzeba zmiany kolorów.

Drukarnie cyfrowe dają możliwość szybkiej produkcji o klasie wydruku porównywalnej do druku offsetowego, czyli bardzo profesjonalnej. Widać to nie tylko przy druku kolorowym, ale zauważalne jest to już przy wydrukach samego tekstu. Prędkość maszyn jest nieporównanie większa niż drukarek domowych. Klient ma również bardzo duże pole manewru w wyborze gramatur materiałów. Koszt pierwszej odbitki jest taki sam jak kolejnych. Sam druk jest bardzo szybki, przechowywanie pliku cyfrowego bardzo łatwe, a kopiowanie daje gwarancję powtarzalności. Cyfrowe przetwarzanie obrazu daje też ogromne możliwości w obróbce - skalowanie obrazu, pełne zarządzanie kolorami, korekta w czasie procesu drukowania. Polecamy usługi cyfrowe wszystkim klientom. Dzięki nim każdy ma w zasięgu profesjonalną jakość, którą może wykorzystać do celów prywatnych lub zawodowych.

Image